Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Саден топлина маточина > Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
 • Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
 • Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
 • Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија
 • Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија

Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-FO37

Type: Commercial Greenhouse

Size: Small, Customized

Cover Material: Film

Layer: Single

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Зелена ПВЦ растение за размножување на растенија

Семиња Почнувајќи Hydrofarm топлата подлога се совршени за лозарите, почетниците и децата. Тие ја подобруваат ртење со затоплување на површината на коренот повисоко над температурата на околината. Со затоплување на корените, го зголемувате вашиот растечки успех!

Крајната топлина е еден од најважните и најефикасните начини за подобрување на ртење и искоренување. Топлите садови за расад се реконструирани за подобри перформанси и поголема издржливост! Новата, посилна грејна жица и погустата повеќеслојна конструкција нудат подеднакво греење и издржливост да издржат солидни стакленички средини.


Спецификација на производ

греење филм облик големина 200 * 450mm

Rated input

AC120V

Initia resistance

2497-4163Ω

power

4W

High pressure resistance

≥1800Vac/2mA/2s

Insulation impedance

≥100MΩ500Vdc

lead strain

Seed Propagating MatPlant Starter Heat MatPlant Pot Heat MatPlant Seed Heat Mat

≥3Kgf/1min        


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Систем за саден сад > Саден топлина маточина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号