Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Сад за греење > Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
 • Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
 • Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
 • Полова ртење подножје Семенова лента Пластика
 • Полова ртење подножје Семенова лента Пластика

Полова ртење подножје Семенова лента Пластика

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F034

Type: Commercial Greenhouse

Size: Small, Customized

Cover Material: Film

Layer: Single

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

100x178mm Рамка за греење за саксија


Семетоста топлина обезбедува топлина на семињата за побрзо ртење и искоренување. За најдобар резултат, предлагаме семе за подигање на послужавник со приклучоци за стартување и купола за влажност. Едноставно отстранете го приклучокот од фиоката кога се видливи здрави бели корени, обично помеѓу 5 -14 дена по ртење.Овие корени приклучоци може да бидат засадени директно во било која растечка супстрат.Стартување на семиња на овој начин го забрзува времето за ртење и е одличен начин да им даде на растенијата главен почеток.


Кога растенијата, зеленчук, или семиња никне, тие произведуваат нови пука и лисја, пластични коцки ртење топлина МАТ помага на краток време.И никне семе задржи потопло во зима.


Спецификација на производ

греење филм облик големина 100 * 178mm

Rated input

AC120V

Initia resistance

2497-4163Ω

power

4W

High pressure resistance

≥1800Vac/2mA/2s

Insulation impedance

≥100MΩ500Vdc

lead strain

Heating Pad For Flower PotFlower Seedling Heat MatHeated Mat For SeedlingHydroponic Heating Pad

≥3Kgf/1min        


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Систем за саден сад > Сад за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号