Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Сад за греење > Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
 • Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
 • Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
 • Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
 • Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина
 • Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина

Семе топлина фах стартер комплет стаклена градина

  Единечната цена: USD 13.6 - 16 / Set/Sets
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Set/Sets
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-L068

Power: 7-9W

Voltage: 110V

Size: 39 X 25 X 19 Cm

Product Net Weight: 0.99kgs/pc

Cavity: 4 X 6 = 24 Cell

Product Material: Base Is Made Of ABS, Dome Is Made Of Clear PET, Tray Is Made Of PS

Packing: Color Box

Plug: EU Plug

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 3000 pieces per day

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 80000 pieces per month

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот


Предности на производот:

1. Температура околу 10 ℉ -20 ℉ над температурата на околниот воздух; можат да живеат на ниско ниво

температурна средина.

2. Трансфер на ефикасност Топлина - влажност купола помага задржување на влажноста на расад, цврста беспомошна

база подлога помага во одржување на избалансиран температурата на почвата.

3. Широко се користи - послужавник за садење совршено за стартување на цветови и зеленчук во затворен простор

или овошје, дрва и друго земјоделско одгледување.

4. Сигурен и долг живот Пластични - Послужавник е прилично траен може да се користи повеќе пати, ако

внимателно третирани.


Категории на производи : Систем за саден сад > Сад за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号