Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Сад за греење > Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
 • Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
 • Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад
 • Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад

Јачменско сточна храна Биодеградирачка за бамбус сад

  Единечната цена: USD 12 - 16 / Set/Sets
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Set/Sets
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-L068

Type: Commercial Greenhouse

Size: Small, 39 X 25 X 19 Cm

Cover Material: Plastic Sheet

Layer: Double

Power: 7-9W

Voltage: 110V

Product Net Weight: 0.99kgs/pc

Cavity: 4 X 6 = 24 Cell

Product Material: Base Is Made Of ABS, Dome Is Made Of Clear PET, Tray Is Made Of PS

Packing: Color Box

Plug: Us Plug

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 3000 pieces per day

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 80000 pieces per month

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Hydrofarm Seedling Heat Mat Germination Station Seed Tray Starter Kit Greenhouse


Предности на производот:

1. Температура околу 10 ℉ -20 ℉ над температурата на околниот воздух; можат да живеат на ниско ниво

температурна средина.

2. Трансфер на ефикасност Топлина - влажност купола помага задржување на влажноста на расад, цврста беспомошна

база подлога помага во одржување на избалансиран температурата на почвата.

3. Широко се користи - послужавник за садење совршено за стартување на цветови и зеленчук во затворен простор

или овошје, дрва и друго земјоделско одгледување.

4. Сигурен и долг живот Пластични - Послужавник е прилично траен може да се користи повеќе пати, ако

внимателно третирани.


Категории на производи : Систем за саден сад > Сад за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号