Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Сад за греење > расад топлина мат со термостат
расад топлина мат со термостат
расад топлина мат со термостат
расад топлина мат со термостат
 • расад топлина мат со термостат
 • расад топлина мат со термостат
 • расад топлина мат со термостат

расад топлина мат со термостат

  Единечната цена: USD 12 - 16 / Set/Sets
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Set/Sets
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F042

Type: Commercial Greenhouse

Size: Small, 39 X 25 X 19 Cm

Cover Material: Plastic Sheet

Layer: Double

Power: 7-9W

Voltage: 110V

Product Net Weight: 0.99kgs/pc

Cavity: 4 X 6 = 24 Cell

Product Material: Base Is Made Of ABS, Dome Is Made Of Clear PET, Tray Is Made Of PS

Packing: Color Box

Plug: Us Plug

Additional Info

Пакување: Картонски кутија

Продуктивност: 3000 pieces per day

Бренд: Ксингонгчанг

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 80000 pieces per month

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Обезбедете безбеден, побрз раст на растенијата, континуирано загревајте ги корените на растенијата, промовирајте брз раст на растенијата во топла околина, снабдување на растенија со соодветна температура на почвата, промовирање на формирање на коренот и ртење на семето, одржување на површината чиста и нелизгачка, исплакнете , чиста Трајни, еколошки, отпорни на абење, ниска температура отпорност -30 ° C, надворешна гумена изолација, водоотпорна заштита, удобен и лесен за употреба

Ставете го садот за растенија на подот за греење и држете го на 20 ° C ~ 30 ° C долго време.

Опсег на примена, раст на растенијата, греење на расад

PTC Heat Pad Seedings Heat Mat Increases Success Of Seedlings and Cuttings
Seed Heat Mat With Thermostat Uniform Heat Heating Mat for SeedlingsПредности на производот:

1. Температура околу 10 ℉ -20 ℉ над температурата на околниот воздух; може да живее на ниско ниво

температурно опкружување.

2. Ефикасна преносна топлина - Купола со влажност помага во задржување на влажноста на расад, цврсто капење

помагала за основна лента за одржување на балансирана температура на почвата.

3. Широко користена - садот за стартење семе за идеални работи за започнување на цветни и растителни семиња во затворено

или овошје, дрвја и друго земјоделско одгледување.

4. Сигурен и долг живот пластика - Снопот е доста издржлив може да се користи повторно за многу пати, ако

внимателно третирани


Категории на производи : Систем за саден сад > Сад за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号