Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
CCTV камера снег топење топлина филм
 • CCTV камера снег топење топлина филм

CCTV камера снег топење топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F063-5

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Апликација:

 • Коса ролки, Коса straightener, масонски апарати за домаќинство
 • Чевли, облека, ракавици, ракави
 • Медицински дијагностички инструменти Садови за печење топлина, кивети, шишиња за реагенс, итн.
 • Топло сателитски компоненти
 • Заштитете ги електронските и механичките уреди за авиони од студ на големи надморски височини
 • Стабилизирајте оптоелектронски компоненти
 • Тестирајте или симулирајте ги интегрираните кола
 • Овозможи работа на ладно време на надворешна електроника, како што се читачи на картички или LCD-екрани
 • Одржувајте постојана температура во аналитичката опрема за тестирање

Спецификација:

Влезен напон: 12V

Почетна отпорност: 131-160Ω, стандарден отпор 144Ω

Моќност: 1.0W ± 10%

висок напонски отпор: ≥500Vac / 5mA / 2s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥2Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: 0.3 * 100 * 5.5mm

2. Главното јадро е UL1332,28 # Црна тефлонска жица, должина на линијата е 165mm, Играј пресврт по заварување

3. Назад со 3M467MP Двострано лепило

4. Со природен езеро 12505HS-02 конектор и 12505TS терминали

5. Печатење EP07-001157A 12V1W 201632W (Модел на производ. Работен напон. Постер. Производство YYWW)


Camera Keep Warm Heating FilmCamera Keep Warm Heating Film

Информации за компанијата

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е специјализирана за производство и прилагодување на различни греење филмови, вклучувајќи половина тело инфрацрвена сауна топлина филм, преносни инфрацрвена сауна топлина филм, мека топлина инфрацрвена сауна топлина филм, чудо топлина инфрацрвена сауна топлина филм, црвена цевка сауна топлина филмот, преносни сува сауна топлина филм, се релаксираат ела сауна топлина филм, добра здравствена сауна топлина филм, златен бран сауна топлина филм, 6 лице сауна топлина филм, мала дома сауна топлина филм, кедар барел сауна топлина филм, затворен парна сауна топлина филм, топлинска фолија за половина сауна, сауна грејач, флексибилен грејач, PTC грејач, инфрацрвен грејач, саат-топлина, анти-магла за огледало и др. Тие се широко користени во апаратот за дома, пластика и машини за гума и сл. за загревање, одмрзнување, сушење, топење , топло, итн. Овде можете да најдете речиси секој греен елемент што ви треба.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. За нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далечински инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И Нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS, Ul, ETL, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
factory2 of heat film and heat padsfactory of heat film and heat pads


Категории на производи : Снег на топење за греење Филтер systerm > Снег топење топлина филм за надворешен објект

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号