Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
соларен панел електричен антифриз грејач МАТ
соларен панел електричен антифриз грејач МАТ
 • соларен панел електричен антифриз грејач МАТ
 • соларен панел електричен антифриз грејач МАТ

соларен панел електричен антифриз грејач МАТ

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F034-7

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот


Соларни панели електрични антифриз греење МАТ е главно за топење снег. Надворешниот снег топење топлина филм има многу употреба, како што се топење на снег автомобил покриеност, сообраќај светлина снег топење, CCTV камера снег топење, отворено снег топење топлина филм, снег топење автомобил покритие, сообраќај топење на снег во дворот, топење на снежен човек, снег што се топи со снег, производители на опрема за топење на снег, снег со топење на снег, снег топење на снег за скали, снег производи за топење, снег топење топлина филмови за соларни панели, снег топење решение, електрични антифриз заштита греење МАТ греење филм се применуваат за соларен панел и др се професионални и лидер кинески извозник на топлина филм, опции за персонализација (на пример: SMT компоненти, флекс кабел и конектори) може да обезбеди совршено комплетно решение што може значително да го намали времето на склопување и да ја зголеми продуктивноста. Обезбедувајќи различни дизајни на комплексни форми и различна моќност d одговара. Мембрана во исто парче електрично загреан греење коло може да биде дизајнирана и држење коло, ние се надеваме на вашата соработка.

Инсталирајте го панел под под сончевата плоча, лесното поставување прави совршен ефект на топење на снегот.

1.Нема мраз и снег на задната страна на соларниот панел. Не го овој кабел да се топи снегот и мразот кој веќе е формиран. За да се спречи идното создавање мраз, можете да го инсталирате кабелот за одмрзнување откако ќе се стопи мразот и снегот и пред следната зимска сезона.

2. Температурни барања: Во принцип, температурата за инсталирање на кабелот треба да над 5 ℃ (41 ℉)Спецификација на производ

Основен материјал: ПВЦ

големина: 100 * 178mm, прилагодена на располагање

моќност: 4W, прилагоден достапен

напон: 120V, прилагоден достапен

максимална температура: 42 ℃

боја: црна, прилагодена на располагање

време на доведување: 30 дена

XHC-FFFF-2-snow melting heat filmXHC-FFFF-3-snow melting heat filmНие го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Снег на топење за греење Филтер systerm > Снег топење топлина филм за надворешен објект

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号