Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Снег на топење за греење Филтер systerm > Филм за топлина за топење на снег за заштита на кров > Лесно топлински покрив за одмрзнување на топлина со топлина
Лесно топлински покрив за одмрзнување на топлина со топлина
 • Лесно топлински покрив за одмрзнување на топлина со топлина

Лесно топлински покрив за одмрзнување на топлина со топлина

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Патеки за топење на снег

Спецификации

 • Почетна отпорност: 798-976Ω, стандарден отпор 878Ω

  Моќност: секој дел 16,4 ± 1,64 W

  висока отпорност на напон: ≥1800Vac / 0.5mA / 2s (тест на точка)

  Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

  Температура на производот: 41-51 степени (кога температурата на околината е 24 степени над дното)

  Ефектот на силата на соголување: ≥ 5 N (Њутн)

  Изградба.За големина:

  1. големина: T0.5 ± 0.05 * W120 ± 2mm * L152 ± 1.5m

  2.Прво печатење сребрена линија (W11mm, секој дел хартија храна 505mm), потоа печатење треска јаглерод паста, бакарна фолија за T0.035 * W9.5 мм тврда голи бакарна фолија, обложени на површината на цврсти

  3. Печатење поврзани информации за производот и кориснички ЛОГО на двете страни на секој филм


Карактеристики:

1. Две двострани лепливи ленти без лагер

2. 100 и 150 вати / м2 топлина душеци и може да ги задоволи вашите потреби за греење.

3. Безбедно одобрено за влажни локации

4. Флексибилна инсталација

5. Издржлива конструкција

6.10 години ограничена гаранција против дефекти во производството

XHC-FFFF-snow melting heat film


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Снег на топење за греење Филтер systerm > Филм за топлина за топење на снег за заштита на кров

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号