Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
 • Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
 • Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
 • Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење
 • Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење

Висока стандардна резервоарот за риба прилагодена подлога за греење

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F034/1

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: S

Feature: Eco-Friendly, Stocked

Flexible: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Овој резервоар за греење на риба резервоарот е дизајниран за загревање на резервоарот за риба. Со нашиот висок термички девизен курс, материјалот на далеку инфрацрвено ПЕТ грејно тело, грејната рампа е способна автоматски да ја контролира моќноста, држејќи ја температурата во одреден опсег, дури и во најстудените клими кои обезбедуваат максимална сигурност за вас и за вашите миленици. Покрај тоа, сопственоста на нашиот PET филтер за греење ја прави рамката издржлива и флексибилна. Ние исто така нудиме OEM риба резервоарот водоотпорен грејач. Со вас барање, ние може да се прилагоди на производот што ви треба Нашите риба резервоар аквариум грејач, исто така, е дизајниран да ги исполни CE, RoHS, Ul, ETL стандарди.


1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање

Fish Tank Aquarium Heater


Customized Heating Mat for Fish Tank

Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите

OEM Fish Tank Waterproof Heater

Спецификација на производ

Base Material:PVC
size:100*178mm,customized available
wattage:4w,customized available
voltage:120v,customized available
max temperature: 42℃
color:black,customized available
lead time:30 days

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号