Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
 • За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
 • За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
 • За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
 • За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење
 • За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење

За спиење и затоплување за миење садови за домашно миење

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F037/1

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L

Feature: Eco-Friendly, Stocked

Flexible: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Термостатско затоплување подлога, иновативна грејната рампа во грејната индустрија, е идеален систем за греење на мачките и кучињата на мачките и кучињата. Тој емитува далеку инфрацрвена, создавајќи топол воздух користејќи далеку инфрацрвено зрачење. Тој е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалните технологии. Со нашата најсовремена технологија за позитивни температурни коефициенти грејни плочки, ние можеме да ги задржиме миленичињата топло 24 часа во зима без мануелна контрола. Со ПВЦ функција, грејната рампа не е само водоотпорен, но, исто така, анти-џвакање.42 ℃ suface температура, прави миленичиња се чувствуваат топло и cosey во зима.Тоа е погодна за сите видови на животни, вклучувајќи мачки.dogs.turtles и рептили.Ние исто така нудиме прилагодена услуга.Со вашиот услов, можеме да ви снабдување со вашите идеални грејната рампа. И нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн.


1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревањеАпликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите

Thermostatically Warming Pad

Pet Comfort Heating Mat

Waterproof Reptile Heat Mat


Спецификација на производ

Base Material:PVC
size:200*450mm,customized available
wattage:24w,customized available
voltage:120v,customized available
max temperature: 42℃
color:black,customized available
lead time:30 days
Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ!

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)
Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号