Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > ПВЦ мијалник за греење со PTC функција
ПВЦ мијалник за греење со PTC функција
 • ПВЦ мијалник за греење со PTC функција

ПВЦ мијалник за греење со PTC функција

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L, Customized

Feature: Eco-Friendly, Stocked, PTC

Flexible: Portable

Power: Customized

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

UL помина ПВЦ мијалник за греење со PTC функција

Опис на производот

Што е PTC?

Технологијата за позитивен температурен коефициент (PTC) е новата најсовремена технологија која ја смени индустријата за греење. Брзо се загрева, со систем за греење кој е само refulating и топлина е униформа низ целата површина.


Овој нов начин на греење е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалните технологии. Нашиот UL донесен ПВЦ миленичиња за греење со PTC технологија е водоотпорен и отпорен на корозија што води до подолг работен век.

Не е неопходна контрола на термостатот бидејќи техничкиот дизајн на е направен за да се достигне максимум 45 ° C без разлика дали е покриен или не.


Ние исто така нудиме OEM услуга. Со ваше барање, можеме да го прилагодиме производот што ви треба. Нашите ПВЦ миленичиња греење МАТ исто така се дизајнирани да ги задоволат CE, RoHS, Ul, ETL стандарди.


1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање

PTC Pets Heating Mat


pets heating mat with UL PVC pets heating mat

Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите


Спецификација на производ

Base Material:PVC
size:100*178mm,customized available
wattage:4w,customized available
voltage:120v,customized available
max temperature: 42℃
color:black,customized available
lead time:30 days

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1heat mat factoryreptile heat mat factory2
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号