Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
 • Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
 • Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
 • Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
 • Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ
 • Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ

Термо манжер Вметнете ПЕТ топлинска рампа за ПЕТ

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L

Feature: Eco-Friendly, Stocked

Self-regulating: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Упатство за користење:
1. Отпакувајте го капакот целосно, изложувајќи го пеналното полнење.
2. Вметнете ПЕТ топлина влошка во ткаенина покритие ставање помеѓу пена. Ниту еден од топлината не треба да биде видлив кога патент е затворен.
3. Поврзете го кабелот за напојување со приклучување на кабелот во стандарден ѕиден штекер, 120VAC, 60Hz.


Спецификација на производ
Основен материјал: ПВЦ
големина: 200 * 300mm, прилагодени на располагање
моќност: 16W, прилагоден достапен
напон: 120V, прилагоден достапен
максимална температура: 42 ℃
боја: црна, прилагодена на располагање
време на доведување: 30 дена

Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленичиња

грижа за затоплување на рептилите

Waterproof Heating Mat for Reptile

puppy heating padself-regulating heating pad


сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号