Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
 • Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
 • Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
 • Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал
 • Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал

Материјали за домашни миленици Топлина Филм 16w Јаглерод топлина Материјал

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F036

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L

Feature: Eco-Friendly, Stocked

Self-regulating: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Додатоци за домашни миленици Heat Film AC120V 16w Carbon heat Mat се една од најефикасните и најсигурни алатки за обезбедување топлина за рептилите и амфибиските куќишта. Рецептите и водоземците се ладнокрвни и во нивното природно живеалиште често ги користат површините загревани од сонцето за да се загреат . Нашето грејно коло за рептилите е грејач на подлогата од терариум кој ги симулира овие површини загревани од сонцето. Тие се идеални 24-часовни извори на топлина за рептилни и водоземни видови и од суштинско значење како ноќен извор на топлина за многу пустински видови.


Кога користите топлина матица за домашни миленичиња за вашето домашно милениче или рептил многу е важно да не се става на подот на виварија или желка.

Мадата треба да се монтира на ѕидот на масата на виварија или желка, така што желка не може да седи на мат


Спецификација на производ
Основен материјал: ПВЦ
големина: 200 * 300mm, прилагодени на располагање
моќност: 16W, прилагоден достапен
напон: 120V, прилагоден достапен
максимална температура: 42 ℃
боја: црна, прилагодена на располагање
време на доведување: 30 дена

Electric Waterproof Heater

Pet Supplies Heat Mat

Carbon Heat Mat

heating pad application

Фабрика и сертификација

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou.

Со повеќе од 20 години искуства за производство на грејни тела, специјализиравме во областа на филмот далеку подолу ,

водечки иновативен енергетски извор на системите за греење.

В о нашите R & D тим и професионална објект, ние сме во состојба да произведува, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку Инфрацрвен греење филм.

Имавме сертификат за BV, ISO9001, ISO14001, OHSAS18001. И нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн.

Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да бидеме блиски партнери на светски познати брендови, како што се,

Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN, итн. Ние сме 100% подготвени и интересни во растот со нашите клиенти секојдневно
certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Изложба

pet heating pad

Плаќање и испорака

Детали за пакување: Боја кутија со стандардна кошница за извоз Доставување време: 30 дена

Превозот е поекономичен, воздухот и брзата испорака исто така се поддршка

ЧПП

П: Можеме ли да испратиме примерок за референца?

О: Ние сме среќни да испраќаме примероци за проверка.

П: Како да го потврдиме квалитетот со нас пред да почнеме да произведуваме?

А: 1) Ние може да обезбеди примероци и можете да изберете еден или повеќе, а потоа го правиме квалитетот според тоа.

2) Испратете ни ги вашите примероци, и ние ќе го направиме според вашиот квалитет.

П: Како да ги решите проблемите со квалитетот по продажбата?

О: Обезбедуваме двегодишна гаранција, ако имате било какви проблеми, направете фотографии од проблемите или испратете

проблем примероци за нас, во рок од три дена, ние ќе направиме задоволно решение за вас.

П: Кое е времето на доведување?

О: Генерално, 30 дена.

П: Можете ли да го испечатите нашиот бренд на производот?

О: Да, се разбира. Тоа може да го направи логото на клиентот.

П: Што е со цената?

О: Ние и ветуваме дека цената што ја нудиме е најниска, ако истата апликација е само за

зголемување на уделот на пазарот.

Контакт

Џени Хонг

Менаџер за продажба
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, ООД
Whatsapp / Mobile: 8613432103948
Веб: www.xhc-heater.com


Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号