Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Грејна подлога за греење на домашните градини
Грејна подлога за греење на домашните градини
Грејна подлога за греење на домашните градини
Грејна подлога за греење на домашните градини
 • Грејна подлога за греење на домашните градини
 • Грејна подлога за греење на домашните градини
 • Грејна подлога за греење на домашните градини

Грејна подлога за греење на домашните градини

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-FO35

Flexible: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: ShenZhen Port

Опис на производот

Опис на производот

Грејно подножје за домашна градина на Cat Garden има потполно водоотпорно, амфибиско. Може да се ослободи виткање, лесно да се избрише чиста површина. Консолидирајте го кабелот за напојување, спречете го животното залак или повлечете го. Е најстариот безбедно животните за греење изолација производи. Широка употреба: може да се користи за загревање на човечкото тело, мачка и куче вид топло, водната класа загревање на водата, зачувување на рептилна површинска топлина, како и размножување на личињата, испарување на топлинска изолација.1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање

Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите

Animal Heating PadCat Heating PadCat Warming Pad

Спецификација на производ

Base Material:PVC
size:customized available
wattage:customized available
voltage:120v,customized available
max temperature: 42℃
color:black,customized available
lead time:30 days


Нашата компанија информации

1525782161(1)

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou.

Со повеќе од 20 години искуства за производство на грејни тела, специјализиравме во областа на филмот далеку подолу ,

водечки иновативен енергетски извор на системите за греење.

Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далечински инфрацрвен греење филм.

Имавме сертификат за BV, ISO9001, ISO14001, OHSAS18001. И нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн.

Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да бидеме блиски партнери на светски познати брендови, како што се,

Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN, итн. Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.


Сертификација

1525782195(1)

Плаќање и испорака

Детали за пакување: Боја кутија со стандардна кошница за извоз Доставување време: 30 дена

Превозот е поекономичен, воздухот и брзата испорака исто така се поддршка

Контакт

Џени Хонг

Менаџер за продажба
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, ООД
Whatsapp / Mobile: 8613432103948
Веб: www.xhc-heater.com


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号