Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
 • Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
 • Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена
 • Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена

Мала моќност Рептили за греење влошки со инфрацрвена

  Единечната цена: USD 3 / Carton
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 500 Carton
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: xhc-f037

Application: Reptiles, Cats, Small Animals

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L

Feature: Eco-Friendly

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 5000pcs

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 2000

Сертификат: ULcertificate

HS код: 85167990

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Спецификација на производ
Основен материјал: ПВЦ
големина: прилагодено достапно
моќност: 16W, прилагоден достапен
напон: 120V, прилагоден достапен
максимална температура: 42 ℃
боја: црна, прилагодена на располагање
време на доведување: 30 дена


Опис на производот

Нашите иновативни грејни пернили се еден од најефикасните и најсигурни алатки за обезбедување топлина за рептилите и амфибиските куќишта. Рецептите и водоземците се ладнокрвни и во нивното природно живеалиште често ги користат површините загревани од сонцето за да се загреат. рептилите е грејач на подлогата од терариум кој ги симулира овие површини загревани од сонцето. Тие се идеални 24-часовни извори на топлина за рептилни и водоземни видови и од суштинско значење како ноќен извор на топлина за многу пустински видови. Нашиот рептил Далечински инфрацрвен грејач може да биде трајно придржуван до терариумот, формирајќи цврста врска за оптимален пренос на топлина. Долготрајна, флексибилна, водоотпорна. анти-џвакање и корозија отпорна на имотот доведе до подолг работен век. Квалитетот е апсолутно загарантиран. OEM услугата е достапна. Нашите производи исто така се дизајнирани да ги исполнат CE, RoHS, Ul, ETL стандардите.

Топлина за нега на греењето на рептил е за обезбедување на топлината за рептилите и амфибиските куќишта.


1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање


Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите


Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号