Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар > Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
 • Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
 • Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
 • Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
 • Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач
 • Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач

Најдобра репетилна топлинска подлога за репетит 10 галон грејач

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F035D

Size: 200*450mm

Voltage: 120V

Power: 24W

Temperature: 42 Degree

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Под резервоарот за греење со далечински инфрацрвен јаглен топлина за рептил

Греење МАТ Под резервоар за топлина подножје 8W рептили со британски приклучок за желки


Под грејачите на резервоарот или грејните перничиња се одличен начин да се обезбеди "топлина топлина" за копнени тропски или пустински видови. Лесна инсталација за кора и стап за монтажа на дното на стаклените терариуми. Овие грејни подлошки нема да станат премногу жешки, но ќе помогнат да се зголемат температурите на подот на вашиот терариум. Тие исто така се паметен начин да се обезбеди малку повеќе топлина во внатрешноста на кората или другите области на вашиот резервоар не се изложени на светлина. Топлината го охрабрува дигестивниот систем на вашето домашно милениче и ја обезбедува удобноста на топлината што ќе ја добијат во нивната природна средина. Користењето на песок или слични топлински подлоги ќе овозможи најдобар пренос на топлина за да ја максимизира ефективноста. Омилен меѓу брадестите змејови, уромастикс, желка и други влечуки со голема температура! UL одобрен грејач! Ако користите под резервоарот, осигурете се дека ќе обезбедите проток на воздух. Ставете ги вклучените амортизери во четирите агли на куќиштето за да ја обезбедите висината до резервоарот, па грејната рампа не е рамна на земјата. Ако користите на страните на куќиштето, осигурајте се дека ќе овозможите простор помеѓу ѕидот и куќиштето за проток на воздух. Ветување и големини: Мини: 4x7 ", 4 вати Мали: 6x8", 8 вати Медиум: 8x12 ", 16 вати Голем: 8x18", 24 вати

Heating Pad for Reptile

Terrarium Heater3

F035D под грејач на резервоарот UL напишани рептили топлина рампа

Рептил подно греење 8W под резервоар грејач за тропски и умерени рептили


Terrarium Heating PadsHeating Pad with Temperature Controller7Heating Pad for Reptile TerrariumsPet Heating MatAquarium Tank Fish HeaterUnder heater padUnder heater padUnder heater padUnder heater padUnder heater padUnder heater pad
Категории на производи : Рептил топлина подлога > Под подлога за резервоар

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号